Koncentrator tlenu

Koncentrator tlenu to urządzenie medyczne, służące do podawania pacjentowi powietrza ze zwiększoną zawartością tlenu. Koncentrator pobiera powietrze z otoczenia a następnie absorbuje azot, dzięki czemu do organizmu chorego trafia tlen do oddychania w stężeniu przekraczającym 90 proc. (tlen medyczny).
Urządzenie może pracować w trybie ciągłym, dostarczając określoną objętość tlenu w czasie minuty (od 0,5 do 5 litrów).
Koncentrator tlenu do oddychania jest bezpieczniejszą alternatywą dla butli tlenowych. Nie stwarzają ryzyka wybuchu, a w razie pożaru nie rozniecają ognia (nie zwiększają objętości tlenu w pomieszczeniu). Nie wymagają wymiany (tlen w butli z czasem się kończy, w koncentratorach produkowany jest stale). Dodatkowo aparaty są bardzo proste w obsłudze, dlatego świetnie sprawdzają się w użytku domowym, także w przypadku osób starszych.

Koncentratory tlenu – wskazania:

Choroby układu oddechowego:

• POChP – przewlekła obturacyjna choroba płuc,
  • mukowiscydoza,
  • astma oskrzelowa,
  • dysplazja oskrzelowo-płucna,
  • zwłóknienie płuc,
  • raka płuc.

Choroby kardiologiczne:

• niewydolność krążenia,
  • nadciśnienie tętnicze oraz niedociśnienie,
  • dusznica bolesna,
  • sercowe bóle w klatce piersiowej,
  • zwłóknienie mięśnia sercowego.

W przebiegu chorób onkologicznych użycie koncentratorów tlenu  poprawia rezultaty stosowanego leczenia oraz pozytywnie wpływaj na ogólną jakość życia chorego.
W ostatnim czasie koncentratory tlenu wykorzystywane są także w terapii chorych na COVID-19 wspomagając oddychanie.
Ważne informacje:
Czas trwania i regularność tlenoterapii oraz podawana dawka tlenu są zależne od specyfiki choroby i zawsze ustala je lekarz prowadzący.

koncentrator tlenukoncentrator tlenu

Koncentrator tlenu – gdzie wypożyczyć?

Koncentratory tlenu można wypożyczyć w naszych wypożyczalniach w Krakowie i Przemyślu.
WYPOŻYCZALNIA SPRZĘTU MEDYCZNEGO W KRAKOWIE
(Wypożyczalnia koncentratorów tlenu w Krakowie)

Osiedle Centrum B blok 6,
31–927 Kraków (Nowa Huta)
tel: +12 644–65–50
tel: +12 644–43–44
e‑mail: wypozyczalnia@fundacja.krakow.pl
GODZINY OTWARCIA:
poniedziałek i piątek w godz. 8:00 – 14:00,
wtorek, środa i czwartek w godz: 8:00 – 18:00
W wypożyczalni w Krakowie istnieje możliwość wypożyczenia koncentratora bez wizyty w jej siedzibie (wypożyczalnia zdalna).

Jak wypożyczyć koncentrator zdalnie

WYPOŻYCZALNIA SPRZĘTU MEDYCZNEGO W PRZEMYŚLU
(Wypożyczalnia koncentratorów tlenu w Przemyślu)
ul. Słowackiego 71,
37–700 Przemyśl,
tel. +16 733–45–66
e‑mail: przemysl@fundacjapkh.krakow.pl
GODZINY OTWARCIA:
poniedziałek – piątek: 9:00 – 17:00

Pełną ofertę naszej wypożyczalni, lokalizację, cennik można zobaczyć na stronie Wypożyczalni Sprzętu Medycznego.